MICHAŁ PRUCHNIEWICZ

Michał Pruchniewicz

WŁAŚCICIEL | DORADZTWO I OCHRONA DANYCH MICHAŁ PRUCHNIEWICZ

 

biuro@pruchniewicz.pl | + 48 501 293 853

Jestem absolwentem Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie – specjalizacja: „Bankowość i Ubezpieczenia” oraz studiów podyplomowych Uczelni Łazarskiego w Warszawie na kierunku: „Ochrona danych osobowych i zarządzanie bezpieczeństwem informacji”.

Od 2008 roku jestem związany z branżą outsourcingu w zakresie usług: call center, baz danych, loterii promocyjnych oraz programów lojalnościowych. Aktualnie pełnię funkcję Doradcy Zarządu, odpowiadam za przygotowywanie i analizowanie umów, wdrażanie i koordynowanie kampanii marketingowych oraz utrzymywanie długofalowych relacji z Kontrahentami. Posiadam uprawnienia do nadzorowania loterii promocyjnych, przygotowuję ich regulaminy oraz doradzam w procesach obsługi. Pełnię  również stały nadzór nad przestrzeganiem zasad i procedur ochrony danych osobowych. Realizuję audyty i wdrożenia stosowania odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych związanych z przetwarzaniem danych osobowych w celu spełnienia przez moich Klientów wymogów określonych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. („RODO”), Ustawie z dnia 10 maja 2018 roku o Ochronie Danych Osobowych oraz  innych przepisach prawa niezbędnych do prawidłowej realizacji kampanii marketingowych (m.in. prawem telekomunikacyjnym, ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawą hazardową). 

Przygotowuję także pełną dokumentację, w tym polityki ochrony danych osobowych, rejestry czynności przetwarzania danych, rejestry kategorii czynności przetwarzania danych, analizy ryzyka, oceny skutków dla przetwarzania danych. Zebrane przeze mnie doświadczenia obejmują również uczestniczenie i reprezentację Klientów podczas sektorowych kontroli Urzędu Ochrony Danych Osobowych na gruncie nowych przepisów. Ponadto ukończyłem liczne szkolenia i kursy z zakresu ochrony danych osobowych, a także uprawniające do nadzoru loterii promocyjnych.